Czytelnia Krzesło

Krzesło

Email Drukuj PDF

Córka pewnego człowieka poprosiła lokalnego pastora, by przybył modlić się z jej ojcem. Kiedy pastor zjawił się na miejscu, zobaczył leżącego na łóżku starego człowieka. Obok łóżka stało puste krzesło. Pastor założył, że starca poinformowano o jego wizycie.
-"Widzę,że się mnie pan spodziewał ", powiedział.

- "Nie, kim jesteś?", odpowiedział ojciec.

Pastor przedstawił się i rzekł:

- "Zobaczyłem puste krzesło i założyłem, że wiedział pan, że przyjadę."

- "Ach, tak, krzesło.."- powiedział przykuty do łóżka mężczyzna.

- "Czy mógłby pastor zamknąć drzwi?"

Zdziwiony pastor zamknął drzwi.

- "Nigdy tego nikomu nie mówiłem, nawet mojej córce" - rzekł starzec, ale całe moje życie nie wiedziałem, jak się modlić. W kościele słyszałem jak pastor mówił o modlitwie, ale nie trafiało to do mnie. Porzuciłem wszelkie próby modlitwy, aż cztery lata temu mój najlepszy przyjaciel powiedział mi:

- "John, modlitwa to kwestia zwykłej rozmowy z Jezusem. Oto co proponuję:

Usiądź na krześle. Ustaw puste krzesło przed sobą i z wiarą, wyobraź sobie Jezusa na tym krześle. To nic strasznego, bo On obiecał, że zawsze będzie z nami. I tak po prostu z nim rozmawiaj, w ten sam sposób, w jaki rozmawiasz teraz ze mną."

Więc spróbowałem i spodobało mi się to tak, że robię to po kilka godzin dziennie. Uważam jednak, by moja córka nie zobaczyła, że rozmawiam z pustym krzesłem, bo albo załamałaby się nerwowo, albo wysłała mnie do domu wariatów.

Pastor był głęboko poruszony tą opowieścią i zachęcił starca, by to kontynuował. Następnie pomodlił się z nim, namaścił olejkiem i wrócił do kościoła.

Dwa dni później córka tego człowieka zadzwoniła z wiadomością, że jej ojciec zmarł tamtego popołudnia. - "Czy zmarł w pokoju?" zapytał pastor. "Tak, kiedy wychodziłam z domu około godziny drugiej, zawołał mnie, powiedział, że mnie kocha i pocałował w policzek. Kiedy wróciłam ze sklepu godzinę później, już nie żył. Ale było coś dziwnego. Wygląda na to, że tuż przed swoją śmiercią , tata pochylił się i położył głowę na krześle, które stało przy łóżku. Co pastor o tym sądzi?"

Pastor otarł spływającą łzę i powiedział: "Obyśmy wszyscy mogli tak odejść."

Werset

Bóg natomiast daje dowód swojej miłości do nas przez to, że gdy jeszcze byliśmy grzesznikami Chrystus za nas umarł.

Rzym.5,8

 

Kontakt

Kościół Zielonoświątkowy
Zbór DOBRA NOWINA
43-460 Wisła - Nowa Osada
ul. Wyzwolenia 21A

tel: 33 855 13 10

email Redakcja

Copyright © 2019 KZ Dobra Nowina Wisła. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie MSB World